Autor: Marinko Šimunek, Rozali Sanja Šlogar, 23. 2. 2021.

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, je akcija prevencije vršnjačkog nasilja koja se diljem svijeta obilježava zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi kada je na inicijativu školskih kolega na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice. U znak potpore obilježavanju Nacionalnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja, pozivamo učitelje i učenike, koji žele, da sutra odjenu ružičaste majice.