Nacionalno natjecanje "Čitanjem do zvijezda"

Autor: Marinko Šimunek, Ljiljana Bušić, 17. 5. 2021.

U školskoj godini 2020./21., u kojoj je počela 12. sezona Nacionalnog projekta za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja „Čitanjem do zvijezda“, čitanju odabranih djela pod tematskim nazivom „U svijetu knjiga“ odazvalo se više od 1500 učenika i mentora iz 198 osnovnih škola diljem Republike Hrvatske te osnovnih škola u Vojvodini u Republici Srbiji, koje pohađaju učenici pripadnici hrvatske nacionalne manjine.
Projekt se osim poticanja čitanja i promicanja kulture čitanja zalaže za poticanje čitanja s razumijevanjem, kritičkog čitanja, istraživačkog učenja, međupredmetnog učenja, poticanja informacijske i čitalačke pismenosti te kreativnosti.
77 škola plasiralo se na (među)nacionalnu završnicu natjecanja u kategoriji kviz znanja, a među njima je bila i naša škola koju su predstavljale:
Marta Klemeš, Tara Čolig i Katja Prelec (mentorica Ljiljana Bušić).

10. svibnja održana je nacionalna završnica na kojoj je naša ekipa odradila odličan posao i zauzela izvrsno13. mjesto.

Bravo, cure!