101 lice glagoljice

Autor: Ljiljana Bušić, 16. 11. 2023.

101 lice glagoljice međunarodni je projekt koji za cilj ima kroz 101 aktivnost obilježiti važne datume tijekom godine, a sve povezano s glagoljicom i hrvatskom kulturnom baštinom. Učenici kroz 101 aktivnost ostvaruje suradnju s učenicima iz Hrvatske i inozemstva. U projekt je uključeno 10 škola iz Republike Hrvatske i partnerska škola iz Švedske.

Dvanaestoro učenika naše škole: Petar Dobrica, Julija Klemeš, Petra Marić, Anamarija Čolig, Petar Gašparić, Tara Čolig, Laura Kuten, Paula Stanić, Erik Šimunjak, Alen Alagić, Dorotea Pokrajčić i Noah Yven A zinović, pod vodstvom učiteljice Ljiljane Bušić, uključilo se u ovaj projekt i ovaj način rada jako im se sviđa. Za sada su izrađivali, povodom Dana kravate, kravate s glagoljičkim slovima; obilježili su Dan sjećanja na žrtve Vukovara izrađivanjem pisanih i likovnih radova na temu "Vukovar u srcu glagoljice"; 21.11.2023. sudjelovat će u 1. kolu natjecanja GlagoMatika...

Ovo je knjiga nastala našom suradnjom povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje:

Vukovar u srcu glagoljice - zbirka likovnih i literarnih radova -e Twinning 101 lice glagoljice (canva.com)