Festival prava djece

Autor: Ljiljana Bušić, 9. 12. 2023.

20.11.2023. godine učenici 5. i 7. razreda uključili su se u Festival prava djece.

Festival je organizirala Udruga za promicanje stvaralaštva i jednakih mogućnosti Alternator u suradnji s Uredom UNICEF-a za Hrvatsku, Uredom pravobraniteljice za djecu i Hrvatskim filmskim savezom, s ciljem proslave dječjih prava i promocije stvaralaštva djece i mladih.

Učenici su pogledali filmove: Nismo znali za Hrvatsku (o troje učenika koji su iz Ukrajine došli u Hrvatsku zbog strašnog rata), Trčanje (o važnosti fizičke aktivnosti za psihičko i fizičko zdravlje djece) i Najbolji prijatelj (o udomljavanju psa).

Nakon gledanja filmova odradili smo radionice tijekom kojih smo prokomentirali odgledane filmove i razgovarali o pravima djece.