Christmas celebrations around us (Običaji proslave Božića)

Autor: Ljiljana Bušić, 9. 12. 2023.

Učenici 7. razreda: Petar Dobrica, Tijana Rogožar, Petra Jaklinović, Teo Ovčar, Petra Marić, Julija Klemeš i Gabrijel Grežina pod vodstvom učiteljice Ljiljane Bušić uključili su se u dvomjesečni međunarodni projekt Christmas celebrations around us.

U ovaj projekt uključeni su učenici iz: Slovačke, Belgije, Grčke, Portugala, Gruzije i Hrvatske. Cilj ovog projekta bio je  podijeliti sa stranim učenicima tradiciju svoje zemlje. Također učiti o pravilima i tradicijama drugih zemalja: kako ljudi slave svetog Nikolu, Božić, Novu godinu u različitim zemljama svijeta. Učenici su također naučili nove riječi povezane s ovim praznicima, a na kraju ćemo stvoriti zajednički rječnik. Pripremit će božićne pjesme, ispeći tipičan božićni desert, snimiti video:

VID_20231208_123258.mp4 - Google disk

Na samom kraju projekta napravili smo zajedničku knjigu fotografija nastalih tijekom odrađivanja zadataka.

Bilo je zanimljivo učiti od vršnjaka o njihovim običajima i načinima slavljenja Božića, ali i imati mogućnost drugima predstaviti naše običaje koje zaista moramo čuvati i biti ponosni na njih, jer oni su dio naše tradicije.