Terenska nastava u Vukovaru

Autor: Ljiljana Bušić, 8. 2. 2024.

Učenici osmih razreda 30. i 31. siječnja 2024. godine išli su na terensku nastavu u grad Vukovar.
U Vukovaru su obišli Memorijalni centar Domovinskog rata gdje su pogledali stalni postav Memorijalnog centra te odslušali predavanje o Domovinskom ratu.
Nakon predavanja, učenici su išli na ručak, a potom u posjet Muzeju vučedolske kulture i Gradskom muzeju Vukovar gdje su uz stručno vodstvo dobili sve potrebne informacije vezano za stalni postav oba muzeja.
U poslijepodnevnim satima posjetili su i Vukovarski vodotoranj.
Drugog dana uz stručno vodstvo obišli su i posjetili memorijalne lokacije Domovinskog rata: Crkva sv. Filipa i Jakova, Trpinjska cesta – groblje tenkova, Bolnica grada Vukovara, Velepromet, Borovo naselje, Kukuruzni put – put spasa, Memorijalno groblje i Ovčaru, gdje su zapalili i lampaše.
U sklopu terenske nastave za učenike je organizirano i predavanje u Ružičkinoj kući koje uključuje i Školu mira i kviz znanja.
Učenici su puno toga, tijekom ova 2 dana, saznali o Domovinskom ratu i zasigurno zapamtili.