Natjecanje Klokan

Autor: Ljiljana Bušić, 27. 3. 2024.

U petak, 22. ožujka 2024. godine, naši učenici sudjelovali su na Međunarodnom matematičkom natjecanju „Klokan bez granica“ koje se već dugi niz godina održava u Republici Hrvatskoj. Cilj je natjecanja popularizirati matematiku, odnosno potaknuti učenike na rješavanje matematičkih problema i izvan školskog programa. Na natjecanju su rješavali zadatke s ponuđenih 5 odgovora od kojih je samo jedan točan. Učenici drugog i trećeg razreda u 60 minuta trebali su riješiti 12 zadataka, a učenici ostalih razreda 24 zadatka od 75 minuta.
Zanimljivo je što se natjecanje provodi u svim državama sudionicama isti dan, u isto vrijeme. Svaki natjecatelj dobiva prigodni poklon, ove godine učenici su dobili Torticu, trokut i kemijsku olovku.
Rješenja zadataka bit će objavljena 22. travnja 2024. godine, a rezultati natjecanja najbolje plasiranih učenika bit će objavljeni 29. travnja 2024. na internetskoj stranici na mrežnim stranicama Hrvatskog matematičkog društva.

Matea Birko