Izlet sedmaša

Autor: Administrator , Ema Petrinović, 14. 11. 2019.

Dana 14. 10. 2019. g. sedmaši su krenuli na izlet u Slavoniju.

Najprije smo posjetili Kopački rit. Ukrcali smo se na brod i ploveći vidjeli puno ptica. Nismo vidjeli niti jednog jelena ili vepra, ali vidjeli smo zmije. Vodič nam je pričao kako je Kopački rit dobio ime, koliko životinjskih vrsta u njemu ima stanište… Nakon vožnje brodom posjetili smo galeriju, gdje smo saznali puno novih informacija o životinjama koje tu obitavaju, i suvenirnicu.

Potom smo se uputili u Osijek gdje smo najprije ručali u restoranu koji se nalazi uz rijeku Dravu, pa smo imali zaista prekrasan pogled. Nakon ručka pošli smo u razgledavanje poznate osječke Tvrđe i osječke katedrale. Šećući susreli smo našeg nogometnog reprezentativca Domagoja Vidu što nas je sve oduševilo.

Nakon Osijeka krenuli smo put Đakova gdje nas je sve iznenadila veličina i ljepota Katedrale, u koju nažalost nismo mogli ući zbog mise.

Nakon ispunjenog i lijepo provedenog dana u Slavoniji pomalo umorni, ali zadovoljni vratili smo se kući.