Izlet učenika razredne nastave

Autor: Administrator , Tara Čolig, Paula Stančić, 17. 11. 2019.

24.10.2019. godine bili smo na izletu na seoskom gospodarstvu Kezele u Šumećanima. Išli smo svi učenici od 1. do 4. razreda. Krenuli smo autobusom u 9 sati ispred škole. Tamo smo stigli nakon 50 minuta vožnje. Kad smo stigli, dočekala nas je teta Sanja koja je cijelo vrijeme bila s nama i sve nam pokazivala. Prvo smo vidjeli mlin i saznali sve o mlinu i nastajanju brašna, zatim smo naučili kako se mijesi tijesto za kruh, od kojega smo mi slagali male kruščiće i razna peciva. Kasnije su nam to ispekli, a mi smo ih mogli uzeti kući ili odmah pojesti, što su neki i napravili. Nakon toga smo razgledavali njihov mali ZOO vrt, u njemu smo vidjeli: guske, svinje, koze, zečiće, konje… Imali smo i fini ručak, a poslije ručka smo se igrali na njihovom velikom, lijepom igralištu. Dok smo se dosta naigrali, dobili smo kolač i sok. Nakon slatkog odmora krenuli smo u suvenirnicu, a tamo je bilo svega. Svatko si je kupio neku sitnicu za uspomenu na ovaj lijepi izlet.