> O školi  > Knjižnica

Obilježen Dan kravate

Autor: Snježana Posavec Turniški, 18. 10. 2023.

18.10.2023.g.u školskoj knjižnici i u 3.c razredu obilježen je Dan kravata.

Suradnjom knjižničarke Snježane Posavec Turniški, grupe Mladih knjižničara i učiteljice Valentine Bahal te njenog 3.c razreda nastali su uređeni panoi.

Mladi knjižničari su s knjižničarkom istraživali povijest kravate, pripremali prigodne tekstove za pano te promišljali o izrekama vezanim uz kravatu. Dječacima se posebno svidjela izreka Oscara Wilda: "Dobro zavezana kravata prvi je ozbiljan korak u životu svakog muškarca."

Učiteljica 3.c razreda Valentina Bahal provela je sa svojim učenicima integrirani dan u kojem je riječ "kravata" bila međupredmetna tema. Na Danu kravata odradila je integrirane predmete  Hrvatski jezik, Matematiku i Likovnu kulturu, a obrađivala je sadržaje propisane Nastavnim planom i programom.

Mladi knjižničari su uredili pano tekstovima o kravati, a učenici 3.c razreda svojim likovnim radovima. Kravate su crtali i ukrašavali pastelnim bojama.

Na ovaj način su svi učenici (Mladi knjižničari i učenici 3.c razreda ) produbili svoja znanja o nacionalnoj i kulturnoj baštini i njegovali suradničke odnose te su tako nastali i uređeni panoi, a što je najvažnije, svi su se dobro zabavili.

Hvala učiteljici Valentini Bahal na lijepoj suradnji!

18.10.2023.g. u OŠ Krunoslava Kutena, u školskoj knjižnici obilježen je Dan kravata.

Mladi knjižničari su s knjižničarkom istraživali povijest kravate, pripremali prigodne tekstove za pano te promišljali o izrekama vezanim uz kravatu. Dječacima se posebno svidjela izreka Oscara Wilda: "Dobro zavezana kravata prvi je ozbiljan korak u životu svakog muškarca."

Učiteljica 3.c razreda Valentina Bahal provela je sa svojim učenicima integrirani dan u kojem je riječ "kravata" bila međupredmetna tema. Na Danu kravata odradila je integrirane predmete  Hrvatski jezik, Matematiku i Likovnu kulturu, a obrađivala je sadržaje propisane Nastavnim planom i programom.

Hvala učiteljici Valentini Bahal na lijepoj suradnji!